مزایای استفاده از بلوک CLC

1- سبک بودن :

بلوکهای clc بسیار سبک بوده بطوریکه هر یک از این بلوک ها با ابعاد10×25×60 تنها 10 کیلوگرم وزن دارد و وزن مخصوص kg/m 800 می باشد. همین خاصیت سبب می شود که استفاده از این بلوکها در محاسبات سازه ای تاثیر چشمگیری داشته باشدو در زلزله عکس العمل بسیار مناسبی از خود نشان می دهد چرا که کمانش سازه ای در اثر ارتعاشات در بارهای جانبی با وزن ساختمان نسبت مستقیم دارد.

2- عایق حرارتی :

این بلوکها به دلیل بافت متخلخل و ایجاد حبابهای گاز درون آن از مقاومت بسیار بالایی نسبت به انتقال حرارت برخوردار است.مطابق آزمایش های انجام شده برای ضخامت 15 سانتی متر ضریب انتقال حرارت آن w/mk 2/0 می باشد. در واقع بلوک های clc در مقایسه با آجر حدود 6 برابر و در مقابل بلوکهای معمولی بیش از 9 برابر ضریب انتقال حرارت کمتری دارد.

3- عایق صوتی :

یکی از ویژگیهای بارز بلوک سبک تولیدی شرکت بتون سازان لاریز مقاومت بالای این بلوک در مقابل صدا می باشد.این امتیاز بلوک سبک استفاده از آن را جهت ساخت دیواره اتاق ها و پارتیشن ها مناسبتر می سازد.مثلا بلوک سبک با دانسیته kg/m 800 با ضخامت 8 سانتیمتر دارای عایق صوتی حدود 32 دسی بل می باشد. این خصوصیت این نوع بلوک را ایده آل ترین مصالح جهت استفاده برای منازل مسکونی ، هتلها و هر فضایی که آرامش در آن مد نظر باشد می نماید.

4- ضد حریق بودن :

بلوکهای تولید شرکت بتون سازان لاریز با دانسیته kg/m800 که حداقل cm 8 ضخامت داشته باشند می توانند به راحتی 1270 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند و اصولا این نوع بلوک تولیدی غیر قابل احتراق است.

5- قابلیت برش با اره :

به دلیل تخلخل و وزن فضایی بسیار کم بلوکهای تولیدی شرکت بتون سازان لاریز این محصول به راحتی با اره دستی و یا برقی بریده می شود و همین خاصیت سبب می شود که قابلیت تیشه خوری این محصول جهت انجام امور تاسیساتی بسیار مناسب باشد. تمام کسانی که ازین بلوک استفاده می نمایند این خاصیت آنرا جزو خصوصیتهای بسیار برجسته آن محسوب می نمایند.

6- سرعت عمل بسیار سریع :

با توجه به ابعاد تولیدی بلوکهای شرکت بتون سازان لاریز که عبارت است از 10×25×60 و 15×25×60 و 20×25×60 چیدمان این بلوکها حداقل 6 برابر سریعتر از بلوکهای سفالی می باشد.

7- پرت بسیار کم مصالح :

از آنجا که بلوکهای تولیدی شرکت بتون سازان لاریز کلا به صورت مکانیزه تولید شده و به صورت پالت به محل مصرف منتقل می شود لذا پرت مصالح آن بسیار ناچیز بوده و همچنین میزان جزئی پرت را هم می توان بعنوان پرکننده سبک استفاده نمود.

8- قابلیت استفاده از انواع ملاتها :

از آنجا که پایه اصلی بلوکهای تولیدی شرکت بتون سازان لاریز بر اساس سیمان می باشد لذا این بلوکها با تمام چسباننده ها نظیر ملات ماسه و سیمان ، گچ و خاک ، چسب کاشی ، چسب بتون به راحتی قابلیت انطباق داشته و به راحتی به یکدیگر متصل می شوند ضمنا این بلوکها چسبندگی فوق العاده ای با سیمان و گچ دارند.

9- عدم احتیاج به اندود اضافی :

از آنجا که بلوکهای تولیدی شرکت بتون سازان لاریز چسبندگی فوق العاده ای با گچ دارند و همچنین سطوح بسیار صاف آنها در دیوار کشی مناسب در کارگاهای ساختمانی هیچگونه احتیاجی به پوشش گچ و خاک نداشته و می توان به راحتی پوشش نهایی گچ و یا هر نوع پوشش دیگری را روی آنها مستقیما اجرا نمود.

10- چند منظوره بودن :

به دلیل وزن بسیار کم و جم بسیار زیاد مواد سازنده از این نوع مصالح ساختمانی می توان در شیب بندی ساختمان ، در پر کردن کف اتاقها و سالنها به منظور جلوگیری از پوسیدگی لوله ها در اطراف لوله های کرنری شهری و هر نو عمل پرکنندگی می توان از آن استفاده نمود .